Producenci instrumentów klawiszowych

Pasco Italia (E. Sopriani) to producent, którego akordeony tworzone przez specjalistów i mistrzów w swoim fachu wyrabiane są w Castelildaro – włoskim mieście, zwanym również światową stolicą akordeonów. Firma kontynuuje tradycję Morschi i E. Sopriani, tworząc dzieła sztuki, trafiając do swoich użytkowników poprzez modele, które swym brzmieniem urzekają nawet największych sceptyków. Dzięki połączeniu najwyższej jakości akordeonów z przystępną ceną, instrumenty te trafiają również do początkujących akordeonistów, rozpoczynających swą długą i pełną niespodzianek przygodę z muzyką.

Roland to jeden z najpopularniejszych producentów elektronicznego przemysłu muzycznego. Już do roku 1972 firma tworzy instrumenty najwyższej elektonicznej technologii. Zadebiutował na rynku muzycznym w roku 1973 syntezatorem SH-1000, w którym dźwięk wytwarzany był przez analogowy generator. Dzięki połączeniu przystępnej ceny z doskonałym wykonaniem Roland szybko zyskał sobie wiernych fanów muzyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu się w swoim fachu Roland odpowiedzialny jest za stworzenie wielu modeli cyfrowych – w tym keyboardów, syntezatorów, pianin, fortepianów, wzmacniaczy i głośników. Dziś Roland rozwija także sieć własnych szkół muzycznych.

Firma Yamaha zaistniała w roku 1887 na rynku muzycznym poprzez wyprodukowanie organów piszczałkowych. Dystrybucja ta przyniosła producentowi ogromną popularność, wiernych klientów z całego świata. Dziś Yamaha jest czołowym producentem instrumentów muzycznych. Jego renoma opiera się o produkcję doskonałych pod względem jakości modeli, spełniających oczekiwania zarówno początkujących, jak i artystów na zaawansowanym poziomie. Firma nieustannie dąży do perfekcji, poszerzając swoje horyzonty poprzez prowadzenie badań i przeprowadzanie doświadczeń.

Farfisa to firma w Włoch specjalizująca się w tworzeniu instrumentów muzycznych. Od ponad stu pięćdziesięciu lat producent przykłada wagę do precyzji wykonania modeli, a także spełnienia najśmielszych potrzeb swoich użytkowników. Dzięki temu instrumenty te cechują się długą żywotnością, estetyką oraz doskonałym brzmieniem. Przystępne ceny umożliwiają zakupienie keyboardów czy pianin cyfrowych każdemu muzykowi – poczynając od początkujących, na zaawansowanych w swoim fachu kończąc.

Firma Ketron powstała w 1981 roku w Anconie we Włoszech. Jako jedna z pierwszych marek wprowadziła ona na rynek urządzenia z klawiaturą przystosowaną dla muzyków grających brzmienia arabskie, ponadto odpowiedzialna jest za wypuszczenie nowoczesnych pianin cyfrowych serii DG. Zaletą firmy jest ciągłe dążenie do perfekcji poprzez wychodzenie naprzeciw konsumentom – Ketron od lat bada potrzeby i preferencje swoich użytkowników, a wprowadzając nowoczesne technologie i rozwiązanie, dociera do ich lojalnych serc.

Hammond to wieloletni producent instrumentów muzyczny cieszący się renomą i reputacją wśród muzyków z całego świata. Przez lata zyskał sobie ogromną popularność. Firma debiutowała w roku 1907 swoim Tel Harmonium, który podbił serca obecnych w sali balowej Hamilton w Holyoke dziennikarzy i miłośników doskonałych brzmień. Od tej pory, z roku na rok, Hammond potwierdzał kolejnymi modelami swój kunszt. W roku 1933 konstruktor elektrycznych zegarów – Laurens Hammond zdecydował się na stworzenie elektromechanicznego instrumentu – organów Hammonda. Dziś instrument ten uznawany jest za ikonę modeli klawiszowych, kwintesencję precyzji i doskonałości.